O grze - Poprzednie edycje

Pierwsza edycja Internetowej Gry Kryptologicznej ŁAMACZE SZYFRÓW odbyła się w październiku 2009 roku i zgromadziła ponad siedmiuset adeptów kryptologii z całego kraju. Uczestnicy gry zmierzyli się z siedmioma wykładami, autorstwa Marka Grajka - kryptologa i autora książek o tematyce związanej z historią Enigmy i kryptologią ("Enigma Bliżej Prawdy" i "Narodziny kryptologii matematycznej"). Choć wykłady były przygotowane dla licealistów, wśród uczestników nie zabrakło młodszych i starszych graczy.

Kolejna gra, we wrześniu 2011 roku, ponownie dedykowana była młodzieży ponadgimnazjalnej, lecz wśród łamaczy także nie zabrakło gimnazjalistów, studentów i osób pracujących. Początkujący agenci wywiadu znakomicie poradzili sobie z kryptologicznymi zagadkami, łamiąc nawet najbardziej wysublimowane szyfrogramy.

W 2012 roku kod enigmy łamaliśmy dwukrotnie: w maju i wrześniu. Tym razem jednak, grono uczestników poszerzyło się o gimnazjalistów i uczniów starszych klas szkoły podstawowej, a w każdej grze uczestniczyło ponad tysiąc osób. Wykłady z jakimi spotykali się ŁAMACZE SZYFRÓW podzielono na trzy kategorie, a ich trudność została dostosowana do wieku graczy.

Piąta edycja gry odbyła się w październiku 2013 roku. Była to trzecia i ostatnia edycja gry, kiedy to uczestnicy grali w trzech ktegoriach: podstawówka, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Nowością była za to główna nagroda dla najstarszych zwyciązców: spotkalismy się z nimi w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na specjalnym pokazie oryginalnej enigmy.

powrót

UCZESTNICY POPRZEDNICH EDYCJI GRY

Aby zobaczyć inne zespoły, które uczestniczyły w grze, odśwież stronę.

Materiały zamieszczone na stronie dostępne na licencji Creative Commons CC-BY-ND

codebreakers.eu